GiftDárkové poukazy
OBJEDNÁVKY 605 230 852
Dobrovodská 2284, Č. Budějovice
OBJEDNÁVKY 734 259 452
Okružní 2615, Č. Budějovice

Měření emisí v roce 2018

Možná už jste zaznamenali změny, které se týkají měření emisí od ledna 2018. Co to obnáší a znamená pro majitele automobilu?

Měření emisí v roce 2018

Minimálně desetina aut, která dříve prošla technickou kontrolou a měřením emisí, se vůbec neměla na silnicích objevit. Majitel takového automobilu často jen přinesl příslušné papíry a dostal razítka.

Ministerstvo dopravy proto dva roky zpátky přišlo s focením aut na STK. Tyto snímky společně s protokolem o prohlídce, které se posílaly do ministerské databáze, měly být zárukou, že je auto schopné provozu na silnici. Od ledna 2018 se situace ještě zpřísnila. Automobil bude potřeba nafotit i při kontrole emisí.

Ministerstvo má přehled

Měření emisí může od nového roku provádět jen ta stanice, která je online napojená na ministerstvo a odešle jim data i fotky o vašem vozidle. V okamžiku měření veškeré hodnoty odchází na ministerstvo a v reálném čase se rovnou generuje protokol. To znamená, jestli vozidlo vyhovuje nebo nevyhovuje.

STK a kontrola emisí

I přesto, že se někde provádí oboje najednou, jde o dvě různé instituce. Stanic STK je v Česku 360 a jsou přísně regulovány licencí ministerstva dopravy. Na stanicích STK se nachází čistě kontroloři.

Stanic emisní kontroly bylo donedávna 3000. A do nového systému ministerstva dopravy se jich přihlásilo už více než tisíc. Emisní stanice se zřizují při servisech. Nevyhovující auto tak můžou technici okamžitě opravit.

stk.png

Důvody

Ministerstvo dopravy si od zavedení této novinky slibuje to, že odpadne časté obcházení kontroly tím, kdy se vystavilo osvědčení na automobil, který technik ani neprohlédl. Zároveň odpadá i zkoušení štěstí u jiné stanice, když měření neprojde. Protokoly o měření totiž budou obsahovat nejen fotografie, hlavní i pomocné číslo VIN, stav tachometru, ale nedílnou součástí bude i čas a doba kontroly. Kontroloři tak budou moci odhalit auto se stočeným tachometrem.

Bezpečnost

Policie bude mít přístup do databáze s fotkami automobilů. Snáze odhalí kradený vůz.

Co na to DM SERVIS CB

V DM SERVIS CB vám změříme emise i v roce 2018 a to jak pro benzínová a dieslová vozidla, tak osobní i nákladní. Jsme tu pro vás od pondělí do pátku od 7:30 do 16:00. Kontaktujte nás.

Těšíme se na vás.

merime-emise-2018.jpg

premio
Společnost DM SERVIS SB s.r.o. se v roce 2020 připojila k evropské servisní síti PREMIO Pneu + Autoservis!
Více zde

PODPORUJEME

loga-podporujeme.jpg