GiftDárkové poukazy
OBJEDNÁVKY 605 230 852
Dobrovodská 2284, Č. Budějovice
OBJEDNÁVKY 734 259 452
Okružní 2615, Č. Budějovice

Povinné přezutí z letních pneumatik na zimní

Pozor, čas výměny letních pneumatik za zimní se blíží. Dle zákona máme povinnost zimního obutí svého motorového vozidla kategorie M nebo N v době od 1. listopadu do 31. března při určitých podmínkách.

Povinné přezutí z letních pneumatik na zimní

Podmínky přezutí

① pokud se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza

② pokud lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytnout souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza

Neznamená to, že je 100% nutné mít zimní pneumatiky s hloubkou dezénu minimálně 4 mm od začátku listopadu do konce března. Naší povinností je mít přezuto v případě, pokud výše zmíněné podmínky venku již nastaly, nebo se dá předpokladát, že tomu tak bude.

Nepodceňute počasí

Nemůžeme však spoléhat na to, že počasí bude stálé. To se může velmi rychle změnit. Neměli bychom tedy začátkem listopadu podceňovat počasí, i když může být ještě krásné babí léto. Známe to z předchozích let. Ze dne na den začne sněžit, teploty prudce klesnou a nastane mráz. Pokud byste se rozhodli pro přezutí až v tento okamžik a pojedete do servisu na letních pneumatikách, porušujete tím zákon.

Pozor

Dále je potřeba si uvědomit, že každá země má svá specifika. Pokud se chystáte do zahraničí, předem si zjistěte, jak to mají s nařízením zákona právě tam.

Pozor si i dejte na dopravní značení přikazující použití zimní výbavy. Na takovém úseku je v daných měsících zimní přezutí potřeba dodržet bez ohledu na počasí.

Pohodlná výměna bez čekání

Jsme si vědomi, jak je zimní přezutí důležité. Zároveň vám chceme poskytnout komfort bez čekání. Proto jsme zavedli službu on-line rezervace přezutí pneumatik. Jednoduše si zvolte typ auta, datum a čas, který vám bude nejvíce vyhovovat. Těšíme se na vás.

premio
Společnost DM SERVIS SB s.r.o. se v roce 2020 připojila k evropské servisní síti PREMIO Pneu + Autoservis!
Více zde

PODPORUJEME

loga-podporujeme.jpg