GiftDárkové poukazy
OBJEDNÁVKY 605 230 852
Dobrovodská 2284, Č. Budějovice
OBJEDNÁVKY 734 259 452
Okružní 2615, Č. Budějovice

Kontrola provozních kapalin

Nedostatek provozních kapalin automobilu může mít za následek nesprávnou funkci částí vozu nebo jeho úplnou nepojízdnost. Víte, které kapaliny pravidelně kontrolovat? 

Kontrola provozních kapalin

Brzdová kapalina

Brzdy potřebují pečlivou a pravidelnou kontrolu. Udržením potřebného množství kapaliny v nádržce poskytujeme našemu vozidlu a především sobě bezpečí. Brzdová kapalina pohlcuje okolní vodní páry z atmosféry a proto je vhodné jí měnit alespoň jednou za dva roky. Minimální hladina je značena ryskou a brzdovou kapalinu vždy doplňujte dle doporučení výrobce. Naše servisní práce výměnu a kontrolu brzdové kapaliny samozřejmě zahrnují.

Chladící kapalina

Chladící kapalina je nezbytnou součástí vozidla a jak její název napovídá, slouží k ochlazení motoru a také zabraňuje vzniku vodního kamene. Je nezbytné chladící kapalinu měnit, protože postupem času snižuje své pH, čímž dochází ke vzniku rzi. Výměna je vhodná po dvou letech a je dobré svěřit ji do rukou odborníkovi, který umí kapalinu také ekologicky zklikvidovat.

Oleje a motor

Pokud nevěnujete pozornost oleji, může se vám stát, že dojde k zadření motoru. Taková situace je pak nejen velmi nepříjemná, ale také nákladná. Dolévejte pravidelně dle rysky olej vhodný pro vaše vozidlo a předejdete jakékoliv nepříjemnosti. Při kontrole oleje by mělo stát vozidlo na rovině a v případě nutnosti doplňujeme olej stejné specifikace plnícím otvorem.

Ostřikovače

Odtranění nečistot z čelního skla zajišťuje bezpečný rozhled z vozidla. Je vhodné používat koncentrát, který všechny nečistoty hravě rozpustí. Kapalinu pravidelně kontrolujte, popřípadě s sebou vozte náhradní náplně. Zvláště v deštivém počasí je kapalina do ostřikovačů nezbytností. 

Provozní kapaliny - výměna

Náš servis je vám k dispozici jak při výměně provozních kapalin, tak i včetně dalších služeb, které se servisem a péčí o vozidlo souvisejí. V případě zájmu nás prosím kontaktujte

premio
Společnost DM SERVIS SB s.r.o. se v roce 2020 připojila k evropské servisní síti PREMIO Pneu + Autoservis!
Více zde

PODPORUJEME

loga-podporujeme.jpg